سئو-SEO

10 روش لینکسازی که موجب پنالتی سایت میشود

10 روش لینکسازی که موجب پنالتی سایت میشود

10 روش لینکسازی که موجب پنالتی سایت میشود

هرسئو کاری باید این را بداند که لینکسازی ستون فقرات در بهینه سازی وبسایت میباشد. لینک سازی یک عامل مهم در رتبه بندی است .

لینک زیاد چه آسیبی به وبسایت وارد می کند؟

سایت شما ممکن است توسط الگوریتم ها گوگل جریمه و افت رتبه داشته باشد و یا از آن بدتر به صورت دستی حذف شود. در صورتی که گوگل ادعا میکند در نادیده گرفتن و تاثیر ندادن لینک سازی های بد همچنان خوب عمل میکند، اما در واقعیت داشتن حدی از لینک های بد به رتبه وبسایت شما آسیب میرساند.

ایلان وب در اینجا 10 روش  مختلف لینک سازی گفته شده که میتواند منجر به جریمه شدن سایت شما شود،

همچنین ایلان وب راهنمایی مربوط به نجات یافتن از این وضعیت را گفته ایم :

10 روش لینکسازی که موجب پنالتی سایت میشود

1. لینک های آگهی خبری:

لینک های آگهی در سایت های خبری حدود 10 سال پیش محبوبیت داشتند، ساختن و به دست آوردن این نوع لینک بسیار آسان بود ، تنها کاری که شما باید انجام بدید این است که شما یک محتوای خبری یا آگهی بنویسید و آنرا در صدها وبسایت خبری و آگهی پخش کنید و خیلی سریع 100 ها لینک بدست آورید.

اما این تکنیک هم مانند سایر تکنیک های خوب سئو، مورد سوء استفاده قرار گرفت. اکنون گوگل لینک های آگهی را یک نقشه از لینک میداند، زیرا دستکاری کردن آنها بسیار ساده است.

توصیه میشود که از به کاربرد کلمه کلیدی اصلی و پولساز خود در ساخت لینک های آگهی به شدت خودداری کنید. اگر به دلایلی مجبور به استفاده از چنین لینک های هستید ، سعی کنید از url صفحه با برند خود به عنوان متن لینک و فقط از یک لینک در بخش تماس آگهی خبری استفاده کنید.

 

2. لینک انجمن:

همه لینک های انجمنی هم بد نیستند این بستگی به روش شما برای لینک سازی دارد

اگر لینکی از یک انجمن خوب و با کیفیت و از کاربری فعال در آن انجمن گرفته شود و دستکاری شده و اسپم نباشد، خوب است که نگهش دارید. به هرحال اگر شما هزاران لینک از انجمن های خارجی داشته باشید، همگی آنها اسپم و با کیفیت پایین هستند و همچنان ساخته میشوند و ممکن است بخواهید آنها را disavow کنید.

هر لینکی که نشانی از اسپم داشته باشد از دید گوگل به هیچ وجع خوب و محبوب نیست.

 

3. لینک های Guestbooksخارجی:

لینک های Guestbooks نیز به راحتی ساخته و دستگاری میشوند و حتی برنامه هایی به صورت خودکار اینک لینک هارو میسازند ، در مقیاس کلی این لینک ها باعث افت رتبه میشوند ، اگر چنین شد آنها را disavow کنید.

 

4. تصادفی ساختن لینک های نوفالو:

فکر میکنید میتوانید با رندومی ساختن لینک های نوفالو ردپای اسپم بودن آنها را ازدید گوگل پاک کنید ؟ دوباره فکر کنید!

ساختن ردپاهایی در لینک سازی که گوگل نتواند آنها را تشخیص دهد بسیار دشوار است. اگر از ربات یا برنامه ای خودکار در ساخت لینک استفاده میکنید ، احتمال خیلی زیادی وجود دارد که گوگل ردپای آنرا پیدا کند ، مکر اینکه لینک سازی واقعا تصادفی صورت گرفته باشد. کوچک ترین حرکتی در ساخت لینک نوفالو برای گوگل یک ردپاست ؛ گرفتن هزاران لینک نوفالو از سایت های مختلف بی هیچ ارتباطی ، دقیقا نشانه اسپم کردن میباشد.

 

5. شبکه های خصوصی وبلاگ (PBN)

 شبکه های خصوصی وبلاگ ها PBN ها قبلاً راهی عالی برای ساخت لینک و کسب رتبه بودند ، شما میتوانید اثر و ردپایی از خود در لینک سازی نداشته باشید و همه چیز خوب و تصادفی پیش برود. همچنین از مزایای چشم گیر این نوع لینک سازی استفاده کنید . اما دیگر این راه جواب نمیدهد!

اکنون PBN ها در مقیاس گسترده می توانند به سایت شما ضرر برسانند و باعث از بین رفتن ترافیک ارگانیک آن شوند.

گوگل هم اکنون قادر است بسیاری از PBN ها را تشخیص داده و آنها را جریمه کند. البته برخی PBN ها ممکن است پیچیده تر و پیدا کردنشان سخت تر باشد ، اما در نهایت گوگل آنهارا پیدا خواهد کرد.

 

6. لینک های فالو و نوفالو Social Bookmark ها

لینک های Social Bookmark نیز به راحتی دستکاری میشوند و اگر بیش از حد از این لینک ها استفاده کنید به شما ضرر خواهد زد. به این فکر کنید همه این لینک ها به صورت دستی قرار میگیرند و حالت جهنم اسپم را دارند !

جای تعجب نیست که گوگل این ها را به عنوان یک نقشه از لینک ها در نظر میگیرد.

7. لینک های دایرکتوری (یا سرویس ارسال مقاله)

دایرکتوری ها دوست دارند ، شما باور کنید لینک های آنها سبب افزایش رتبه سایت میشود.

همه آنها این شعار را داند که :ما به افزایش رتبه Google شما کمک خواهیم کرد!

به هرحال گرفتن لینک از دایرکتوری های با کیفیت پایین ضررش برای سایت ، بیشتر از منفعت و افزایش رتبه آن میباشد.

مانند بسیاری از موارد در زمینه سئو ، در این مورد هم استثنایی وجود دارد ، استفاده از دایرکتوری های مرتبط و هدفمند برای لینکسازی طبیعی – به خصوص در سئو محلی ، بسیار تاثیرگزار و خوب است.

 

8. نظرات وبلاگ

از نظر تاریخی ، نظرات وبلاگ یکی از تکنیک های سئو است که بسیار مورد سو استفاده قرار میگیرد.اما دیکر اثری ندارد و کار نمیکند. در واقع ، می توانید از نظرات وبلاگ های اسپم برای این که لینک های nollollow و بی اثر را معرفی میکند ، ممنون باشید.اما یک روش درست برای استفاده از لینک در نظرات بلاگ وجود دارد و آنها استفاده از نظراتی است که مرتبط با سایت شما و دارای تشابه موضوعی باشد .

9. خرید لینک از Fiverr یا سایر خدمات ارزان

یکی دیگر از تکنیک های ضعیف در سئو همین موضوع میباشد . با اینکه در راهنمایی های گوگل به این نوع لینک اشاره ای نشده اما اثراث باقی مانده در ساخت آنها برای الگوریتم های گوگل قابل شناسایی است.

برای گوگل اصلا سخت نیست که پروتکلی را داشته باشد تا ثبت نام سئوکاران و وب مستران را در این سایت ها و الگوی دنبال کردن آنها از خدمات را بررسی کند. به یاد داشته باشید – شخصی که با او به طور مرتب در انجمن های کلاه سیاه صحبت می کنید، ممکن است یکی از افرار گوگل باشد.

 

10. لینک هایی که به طور خودکار با برنامه های لینک ساز ساخته میشود

آیا تاکنون اسم ابزارهایی مانند GSA Search Engine Ranker ، Scrape Box یا XRumer شنیده اید؟

مطمئناً این ابزارها می توانند لینک های زیادی را برای شما ایجاد کنند. با این حال ، در سالهای اخیر ، این برنامه ها کمتر اثر گذار بوده اند.

یک متخصص سئو استفاده از این ابزار ها را در کار سئو توصیه نمیکند، مخصوصا برای سایتی که از آن کسب درآمد میکنید. اگر یک سئوکار به چیزی مثل این فکر میکند، به احتمال زیاد گوگل بارها الگوریتم های خود را در راه تغییر داده و چندین قدم جلوتر است.

منبع : linkden

author-avatar

درباره جواد میرزایی

سلام دوستان جواد میرزایی هستم کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک دانشگاه تهران -عاشق یادگیری به خصوص در زمینه دیجیتال مارکتینگ در حال حاضر در زمینه های -طراحی سایت -SEO یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو -تولید محتوا-کپی رایتر -لینک سازی برای سایت ها از هر نوعی -تجزیه و تحلیل تخصصی رقبا در زمینه SEO-بازاریابی الکترونیکی و خیلی کارهای دیگر در این زمینه فعالیت می کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.